Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
Seznamte se s Karoqem, nástupcem Yetiho | Koncepty.eu

Seznamte se s Karoqem, nástupcem Yetiho

koncepty.eu_auto-poly_cz_nahledovy

Škoda Yeti je crossover SUV, který se v Kvasinách vyráběl od roku 2009.  Jedná se o vůbec první automobil značky Škoda s parkovací kamerou a v době uvedení na trh ho anglický Top Gear Magazin vyhlásil rodinným autem roku (Family Car of the Year). A pravdou je, že šlo – respektive stále jde – o koncepčně velmi povedený vůz. Nelze mu nic moc vytknout, a to ani z bezpečnostního hlediska. Z Euro NCCAP si odnesl pět hvězdiček a v čelních a bočních nárazových testech získal úctyhodných 92 %. Je tedy nadmíru jasné, že nasadil laťku poměrně vysoko. Jak se s tím automobilka poprala? Na kompaktní SUV Karoq, který letos Yetiho nahradil, může být právem pyšná.

Spíše revoluce než evoluce

Škoda Karoq je prezentována jako nástupce a nikoliv jako druhá generace. Proč? Důvodem jsou výrazně větší rozměry. Ve srovnání s Yetim je o celých 160 mm delší, o 35 mm širší a o 40 mm nižší. Navíc má o 60 mm delší rozvor. Jedná se o koncernové dvojče Seatu Ateca, ovšem v úplně jiném designovém provedení a s komfortněji naladěným podvozkem.

 

Yeti byl postaven na podvozku Octavie Scout, Karoq využívá koncernovou modulární platformu MQB, kterou sdílí společně s větším Kodiaqem, Octavií a Superbem. V nabídce jsou dva benzinové a dva naftové motory. Zájemci o pohon 4×4 musí zvolit benzinový agregát 1.5 TSI (110 kW) nebo naftový motor 2.0 TDI (110 kW nebo 140 kW).

koncepty.eu_auto-poly_cz_01

fotografie: skoda-auto.cz

Proč právě „Karoq“?

Název Karoq si Škoda zaregistrovala na Úřadu průmyslového vlastnictví v květnu tohoto roku a (stejně jako Kodiaq) pochází od Aluetů, původních obyvatel ostrova Kodiaq v jižní části Aljašky. Vznikl kombinací slov KAA’RAQ (auto) a RUQ (šíp), což jsou prvky loga automobilky.

 

Stejně jako ostatní nové vozy Škoda také Karoq charakterizuje současný kubistický styling. Dominantou přídě je velká maska chladiče a po designové stránce má hodně společného s Kodiaqem.

 

Co dodat závěrem? Král je mrtev, ať žije král. Respektive Yeti je mrtev, ať žije Yeti. Vlády se ujal Karoq a jde mu to víc než dobře.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory