Půjčovna karavanů

mobile-home-162160_640

Cestování s karavanem je ideální pro rodinnou dovolenou. Zejména malé děti těžko snášejí dlouhou cestu v libovolném dopravním prostředku, během níž se nudí. Což navíc vytváří napjatou atmosféru mezi zbytkem cestujících například v letadle.

Individuální doprava karavanem nebo obytným vozem je tak ideální variantou. Co je dobré před cestou vědět?

 

Jaké přednosti mají karavany a obytné vozy

 

Tou první záležitostí, o níž byste měli uvažovat, je nezbytné řidičské oprávnění. Většina vozů spadá do kategorie do 3,5, bude vám tedy na jejich řízení stačit klasický průkaz skupiny B. Ovšem pamatujte na to, že se sčítá váha vozu i přívěsu. Pokud se limitu hmotnostně celá souprava blíží, v zahraničí můžete narazit na problémy. Každá země má svá vlastní pravidla upravující tuto problematiku.

Takovýto způsob cestování dává výraznou svobodu, nejste závislí na předem rezervovaném ubytování, kterému byste byli nuceni přizpůsobit i svůj cestovní itinerář. Zastavíte kdekoli a máte po ruce vše potřebné. Což opět přináší výhodu především při cestování s dětmi, které zpravidla obnáší nutnost sbalit s sebou kamkoli mnohem více věcí.

 

Chci cestovat pouze příležitostně

 

Na druhou stranu musíte počítat s tím, že karavan není tak kompaktní a vykazuje o něco horší ovladatelnost. Pro méně zkušeného řidiče může být manipulace v úzkých uličkách poměrně náročným úkolem. Tento nedostatek ovšem hravě kompenzuje obytný vůz. Pozor, přestože se tyto dva termíny občas zaměňují, označují zcela jiný typ vozu. Karavan či obytný vůz jsou ovšem investicí nemalou, jež se vyplatí primárně těm, kteří cestují často. Potřebujete jej využít pouze příležitostně, například na dovolenou?

Proto je ideální alternativou jeho půjčení. Půjčovna karavanů z vás sejme veškeré starosti spojené s údržbou. Všechny vozy se k vám dostanou v perfektním technickém stavu, s vyčištěným interiérem a se sjednaným pojištěním. Pronájem obytného přívěsu či karavanu je tak zcela bez rizika.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory