Peugeot Onyx koncept

Peugeot Onyx koncept

Pořádný kus sportovního ducha se dostalo do nového konceptu francouzského Peugeotu, který dostal jméno Onyx. Ačkoliv prvotní zvěsti mluvily o hybridním, planetu zachraňujícím autu, pravda je nakonec úplně někde jinde. I když, elektromotor nakonec v Onyxu bude taky, nicméně bude plnit naprosto rozdílnou úlohu oproti klasickým hybridům.

Pro ostřílené stačí slovo KERS, pro ostatní: elektromotor bude poháněn Li-On bateriemi, které se budou dobíjet energií získanou při brzdění. Veškerá síla elektromotoru, která by měla být až 80 koní, pak bude využita při silnějším sešlápnutí plynu, kdy elektromotor vypomůže klasickému spalovacímu agregátu. Jde tedy o systém, jež se používá například ve vozech formule 1.

Co se onoho motoru týče, jde o nový osmiválcový turbodiesel od Peugeotu o objemu 3.7 litru, který disponuje výkonem až 600 koní. Veškerý výkon je pak posílán na zadní nápravu. V případě spolupráce obou motoru tak Peugeot Onix dosahuje maximálního výkonu až 680 koní.

Takový výkon už je velmi solidní, přičteme-li k tomu fakt, že vůz váží jen něco málo přes tunu, a to především díky rozšířenému využití karbonu a dalších odlehčených materiálů.

Peugeot Onyx koncept

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory