Peugeot 2008 koncept

Peugeot 2008 koncept

Již autosalón v Pekingu byl pro koncept vozu Peugeot 2008 premiérou, ovšem nyní se vůz se lvem v logu představil i na domácí scéně, tedy přesněji na pařížském autosalónu. V Číně se tento koncept představil ještě jako Urban Crossover koncept, ovšem nyní už dostal nový název – Peugeot 2008. Mimo to se vůz převlékl i do slušivé zelené barvy, která od podvozku přechází do černé barvy. I díky tomu vypadá Peugeot 2008 jako sportovní vůz.

Délkou 4.14m a šířkou 1.74m tak bude Peugeot 2008 konkurovat vozům jako Nissan Juke či Opel Mokka. Na vývoji tohoto konceptu se ovšem nepodíleli jen technici ze země galského kohouta, nicméně se do vývoje zapojili i technici z Brazílie a Číny, kde má Peugeot také své závody. A právě tam by se měl také Peugeot 2008 právě vyrábět.

O výkon konceptu se stará pouhá dvanácti stovka přeplňovaná turbodmychadlem a vybavena přímým vstřikováním, která disponuje výkonem 110 koní.

Peugeot 2008 navazuje na koncept HR1 a podle všeho by se měl již v ne příliš změněné podobě dostat až do výroby, a to dokonce v průběhu příštího kalendářního roku.

Peugeot 2008 koncept

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory