Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
Nissan TeRRA koncept | Koncepty.eu

Nissan TeRRA koncept

Nissan TeRRA koncept

Nový koncept japonské automobilky NIssan, jež dostal jméno TeRRA, se hned od počátku své existence zaryl do paměti mnoha automobilových fanoušků. Jak jsme si už u Nissanu zvykli, extravagantní tvary nových konceptů automobilů nechybí ani u nového TeRRA. Což ovšem zaujme až na druhý, podrobnější pohled je způsob jeho pohonu.

O veškerý výkon vozu by se totiž měly starat hned tři elektromotory. Ty ovšem nebudou čerpat energii z baterií, jak jsme si již zvykli u posledních konceptů automobilů, nýbrž bude energii získávat z palivových článků.

Ty pak spalují vodík, tudíž jde o velmi čistý automobil, co se emisí týče. Jediný problém tak zatím tkví v nedostatku palivových stanic s vodíkem. Ovšem Nissan se svého návrhu nechce vzdát a plánuje již od roku 2017 prodávat auta poháněná vodíkem ve velkém.

Koncept je 4160 mm dlouhý, 1800 mm široký a 1560 mm vysoký. Jde tedy o malé SUV, nebo chcete-li crossover. Vůz se téměř jistě do výroby nedostane, nicméně nám ukazuje, kam se Nissan v budoucnu chce ubírat, a to ať už jde o vzhled či pohonné jednotky.

Nissan TeRRA koncept

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory