Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
Na co si dát pozor při nákupu ojetého vozu? | Koncepty.eu

Na co si dát pozor při nákupu ojetého vozu?

koncepty.eu_auto-vyhybka_cz_nahledovy

Pořídit si starší auto z bazaru nemusí být špatný nápad. Prodejci nabízí široké spektrum vozů, a v případě renomovaných firem se nemusíte bát, že domů odjedete v nablýskané popelnici. Přesto byste měli dodržovat určitá pravidla a dát si pozor na základní věci. Následující tipy nám poskytli zaměstnanci pražského autobazaru Výhybka.

Vybírejte rozvážně

Než se do autobazaru vydáte, měli byste si udělat jasnou představu o voze, který vám bude říkat pane. Zároveň volbu zkonzultujte s ostatními uživateli – předejdete tak situaci, kdy partner(ka) odmítne řídit příliš velké SUV či sedan s nadprůměrně výkonným motorem. Rozhodovat se pro konkrétní vozidlo až na místě jen na základě emocí opravdu není moudré.

Proveďte analýzu trhu

Kývnout na první ojetinu, která se vám naskytne, není zrovna nejchytřejší tah. V prvé řadě prozkoumejte trh a porovnejte nabídky od více prodejců. Získáte ucelenější představu o cenové relaci na základě najetých kilometrů, výbavy a dalších parametrů majících vliv na konečnou cenu. Díky důsledné analýze ušetříte nemalou částku. A samozřejmě se zaměřte pouze na renomované autobazary, ušetříte tím spoustu času.

koncepty.eu_auto-vyhybka_cz_01

 

Zjistěte si, zda prodejce vozidlo opravdu má

Vyrazit na několik set kilometrů za vysněným vozem a na místě zjistit, že neodpovídá popisu, případně že ho autobazar v nabídce vůbec nemá? Bohužel realita. Někteří nepříliš solidní prodejci inzerují tzv. volavky a spoléhají na to, že většinu takto nalákaných zákazníků nakonec přemluví k nákupu jiného vozu. Proto do autobazaru předem zavolejte a zeptejte se na detaily. Ušetříte tím spoustu času i peněz.

Nepodceňujte význam zkušební jízdy

Skutečnost, že vůz dobře vypadá, nemusí nutně znamenat, že stejně dobře jezdí. Každý solidní autobazar (pražský autobazar Výhybka nevyjímaje) vám neodepře zkušební jízdu po vámi zvolené trase, byť byste si měli pohonné hmoty zaplatit sami. Pokud se bude zdráhat, raději se po automobilu poohlédněte u konkurence.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory