Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
Moderní automobily budou bezpečnější. Přizpůsobí se dopravnímu značení | Koncepty.eu

Moderní automobily budou bezpečnější. Přizpůsobí se dopravnímu značení

koncepty.eu_azznacky_cz_nahledovy

Příčinou většiny dopravních nehod je nezvládnuté řízení při vyšších rychlostech. To se však může brzy změnit, protože inženýři z předních technologických firem intenzivně vyvíjejí řešení, která výrazně ovlivní dění na silnici. Zní to jako hudba budoucnosti, ale již nyní probíhají testy a výsledky vypadají slibně. S nejzajímavějším systémem brzy přijde elektrotechnický gigant Siemens.

O co konkrétně půjde? Špičkoví odborníci vyvíjí nový systém pro identifikaci dopravního značení.  Ten by měl technologicky překonat všechna „podobná“ řešení, která se již využívají několik let. Rozpoznat svislé dopravní značení sice umí i některé současné vozy, ale technika od Siemensu bude o kus dál. Momentálně je ve fázi testování a ladění, na silnice se s trochou štěstí dostane příští rok.

Systém pro rozpoznání dopravního značení bude využívat kameru integrovanou ve vozidle. Zpracování informací proběhne v reálném čase a díky tomu bude možné automatické nastavení tempomatu. Automobil se tak bude pohybovat pouze v rámci maximálního povoleného limitu, což je skvělá zpráva pro nepozorné řidiče, kteří často přehlíží dopravní značení omezující rychlost.

Jakmile systém najde shodu (tzn., spáruje vyfocenou dopravní značku s uloženými daty), upozorní řidiče na značení na head-up displeji nebo na tachometru. A to není vše – za zmínku stojí také kooperace s navigačním systémem, který obsahuje údaje o dopravním značení platícím jen v určitém časovém období.koncepty.eu_azznacky_cz_01

Vývojáři ze společnosti Siemens uvedli, že systém poputuje pouze do nových automobilů. Implementace do starších vozů bez patřičných technologií by byla zbytečně náročná a nákladná.

Podle odborníků z AZznačky (specialisté na prodej a pronájem dopravního značení) bude rozpoznávání značek velmi přínosné, avšak je otázkou, jak se tvůrci vypořádají se situacemi, kdy značení někdo znehodnotí nebo jej překryje sníh.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory