Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
McLaren X-1 koncept | Koncepty.eu

McLaren X-1 koncept

McLaren X-1 koncept

Už i v automobilce McLaren se rozhodli pro vůz, který by měl být něčím jedinečným. Tím by měl být koncept vozu McLaren X-1. Ten byl poprvé oficiálně představen ve Spojených státech při příležitosti akce The Quail, jenž je součástí Pebble Beach Concours d’Elegance v kalifornském Monterey.

Už na první pohled Vás jistě upoutá velice výstřední vzhled, zejména pak zakrytá zadní kola. Inspiraci si návrháři jistě vzali ze starých „amerik“, takže se jedná o pěkné retro. Ovšem s návrhem vozu to nebylo jen tak.

O konečný návrh totiž byla vyhlášena soutěž i mimo návrháře McLarenu, přičemž vítězem se stal Korejec Hong Yeo. Jeho návrh si pak vzal ještě do parády Frank Stephenson, který se proslavil například vozem Mini Hatch, Ferrari F430 či McLaren MP4-12C. Výsledkem je pak tento úžasný koncept McLaren X-1.

Základem vozu je McLaren MP4-12C, ovšem společnou by měli mít jen karbonovou buňku. Ostatní části jsou kompletně nově navržené. O výkon by se měl starat vzadu umístěný vidlicový osmiválec o objemu 3.8 litru s dvěma turbodmychadly a výkonem až 625 koní.

Za vznikem stojí divize MSO, přičemž by mělo jít o vůz na objednávku, tudíž nejspíš vznikne jediný exemplář.

McLaren X-1 koncept

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory