Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/koncepty.eu/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 376
Jízda bez DPF filtru není legální | Koncepty.eu

Jízda bez DPF filtru není legální

odstraneni-dpf

Jízda s vymontováním DPF filtrem tzv. filtrem pevných částic není z pohledu zákona legální. Vozidlo z vymontováním DPF filtrem není ve stavu v jakém sešlého z výroby. Vozidlo bylo homologována s DPF filtrem. Pokud ho tam nemá nesplňuje podmínky schválení.


Právě z tohoto důvodu není takto upravené vozidlo schopné jízdy po silniční komunikací.
Mnoho řidičů si ve snaží ušetřit nechalo vymontovat filtr pevných částic z vozidla. A právě teď mají problém. Jednak po takovém zásahu nastávají i problémy a vozidlo nefunguje správně a druhá věc je riziko pokuty. Obecně se už velmi dlouho diskutuje na téma takto upravených vozidel.Právě proto lze očekávát postihy za tyto úpravy i u nás.
Je zcela běžné, že v západní Evropě zastaví řidiče a zkontrolují mu policisté stav DPF filtru. Dělá se to i pomocí senzoru do výfuku.
Pokud vozidlo má filtr odstraněn dají vám vysokou pokutu a příkaz odtáhnout vozidlo do servisu. Pokud se závada neodstraní t.j. nedá se tam nový DPF filtr a nenáhodí řídící jednotka do původnímu stavu, tak vozidlo nemá co hledat na cestě.
Neriskujte tedy zkaženou dovolenou či výlet k našim západním sousedům. Místo hrubého odstranění DPF filtru, které je zároveň velmi neekoligcké si raději dejte filtr pevných částic vyměnit za nový kus.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory